Kingsman : "Tajná slúžka"

Autor: Matej Kečkéš | 25.2.2015 o 21:12 | (upravené 28.2.2015 o 16:40) Karma článku: 1,00 | Prečítané:  347x

                 Dnes sa mi dostalo k ušiam, že vraj najlepší film tohto roku, zatiaľ, je Kingsman: Tajná služba/ Kingsman: The Secret Service. Páni! Netušil som, že inteligencia tohoto národa až tak hlboko dokázala klesnúť. Očividne niekomu chýba v hlave objektívna kritika a zmysel pre reálnosť. Na tomto filme som bol v kine, čo som síce neoľutoval, nebol to najhorší film. Z kina som vychádzal so skvelým pocitom, nakoľko z filmu vyplynulo krásne ponaučenie : "Spôsoby robia človeka." Akurát mi akosi nejde do hlavy ako veľmi bol, resp. je poučený aj pán scenárista. Dej tohto filmu je totižto deravý ako ponožky určitej našej vrstvy obyvateľstva. Tak sa tu rozpíšem o nie celom obsahu tohoto filmu, zameriam sa hlavne na jeho diery.
                  Hlavná myšlienka sa zakladá na tajnej službe, a to doslova. Je tajná aj pre všetky tajné služby. Ako to je do pekla možné, aby dnes bola ešte nejaká tajná služba tajná pre tajné služby? Už len toto mi mierne vŕta hlavou. Tak pri jednom zásahu tejto tajnej služby jej tajný agent menom Harry proste zabudol odkopnúť granát, tak zabil ich agenta, ktorý sa obetoval hodením na ten granát, pri čom si myslím, že za ten čas, by ho stihol odkopnúť iný agent a ostatní odskočiť. Tu je tá prvá diera. No pokračujem ďalej. Tak pán tajný agent zomrel. Zábudlivý Harry prišiel pozdraviť jeho maželku, ospravedlniť sa, odovzdať náhrdelník s príveskom, na ktorom je číslo, ktoré treba vytočiť v prípade "núdze", ale manželka pomoc nepotrebovala. Tak ho dal jej synovi. O 17 rokov neskôr, syn je veľký agresor, nevychovaný, bez otca, bez práce, vzdelanie nechal tak, proste pomalý zánik potenciálu mladíka. Tento mladík menom Iggsy sa dostane do prúšvihu, z ktorého ho vyseká zábudlivý Harry. Ako úplnou náhodou Harryho ďalší kolega sa vydal na sólovú záchrannú misiu, kde prišiel o život, zostal rozpoltený z kovovej náhrady nohy jednej Alžírčanky, pripomínajúcej viac Aziatku, ktorej náhrady oboch nôh obsahovali akési kovové meče. Zaujímavé, že ju tak skúsený agent, ktorý riskoval sólovú misiu, nedokázal počuť ani zabiť. Totižto ona sa akosi teleportovala za jeho chrbát, a tak jej skvelé kovové nohy nemohli byť počuté na podlahe ako ani ona, pri čom by však musela prejsť dverami, ktoré by bolo počuť aleboz vedľajšej miestnosti, ktorá bola po ľavici tohoto agenta, čiže minimálne periférnym videním by ju musel zaregistrovať. Pôsobivá diera č. 2.
Harry tak potreboval dosadiť Iggsyho na výberové konanie nových ľudí, z ktorých mal uspieť len jeden agent. Prebiehal zjavne niekoľko ročný prac. pohovor agentov (prečo vo filme nie sú uvádzané časové línie a skáče sa tam len tak v čase a bez jeho uvádzania?), zvaný aj najnebezpečnejší prac. pohovor, divné, že zjavne proti profesionálnym vojakom trénovaní neboli a prac. pohovor trval niekoľko rokov. Avšak Iggsymu to hneď v prvej misii problémy nerobilo, aj keď oficiálne na pohovore neuspel, zabil niekoľko desiatok trénovaných vojakov ako úplný profesionál a aj slečnu "Aziatku" s kovovými náhradami nôh zabil takmer bez problémov, pri tom všetci boli určite viac trénovaní ako jeho pár ročný výcvik na vojenčine, ktorý ani nedokončil. Po "náročnom tréningu" sa z neho stal akýsi super agent, ktorý náramnou rýchlosťou prešťal aj agentov s oveľa väčšími skúsenosťami a dlhším pôsobením. Diera č. 3. No pozrime sa na dieru č. 4, z nej mi skoro zabehol hrtan. Zábudlivý Harry zjavne zas zabudol niečo, a tak išiel do kostola, ktorý bol terčom pána V, čo bolo dosť očividné, že je jeho terčom, nakoľko on bol ich terčom a vedeli, že niečo sa má konať v tom kostole. Že tento kostol je cieľom veľkého psychomaniaka, pána V. No zábudlivý Harry sa akosi zabudol správať ako profesionál a namiesto umiestnenia ploštíc v kostole sa do neho rovno, hlava nehlava, vrhol, kde aj zomrel, vďaka svojej profesionálnej zábudlivosti.
Diera č. 5 je tiež dosť fatálna. Vlastne celá táto super tajná a super zábudlivá služba Kingsman, akosi zabudla na svoje gentlemantské spôsoby, oni sa považovali za náramných gentlemanov. A poslednou úlohou dvoch kandidátov na agenta Kingsman bolo zabiť svojho psa, o ktorého sa roky starali a mali k nemu zjavne vybudované určité citové aj racionálne puto. Prosím?! Ale od kedy gentleman zabíja nevinných? A psy sú nevinné. Akosi mi to nejde do tej mojej palice. Diera č. 6 je až braková. Vo väzení psychopata pána V je zavretá aj mladá slečna princezná. Táto princeznička má dokonca vo svejej cele bohatú výbavu, luxusnú posteľ a určite práve preto aby mohla mladého Iggsyho vyzvať, že ak zachráni svet, tak jej ho môže strčiť do jej análneho otvoru. Čo sa mladému Iggsymu veľmi páči, zjavne je ešte panic, že má takú silnú túžbu strkať ho do zadku neznámej princeznej vo väzení, ktorá by vo väzení určite práve po tomto túžila a určite by v tej cele mala takú posteľ. Vážne toto už je brakové až amorálne a perverzné.

                Teraz som v pomykove, že hodnotenie filmu na našej najväčšej internetovej filmovej databáze www.csfd.cz je 88% a vraj 91. najlepší film. Teraz neviem či k takému hodnoteniu tohoto polobrakového filmu prinútil ľudí zadok uväznenej ženy, z ktorého im to stúplo "z pohlaví do hlavy" a už akosi ani nedokázali racionálne hodnotiť tento film. Našťastie ja trpím dosť silnou schopnosťou sebaovládania, a tak som si aspoň ja dal nejakú tú námahu ho takto objektívne zhodnotiť a poukázať na značnú brakovosť tohoto filmu. Aj keď musím priznať jeho originálnu myšlienku, ktorú žiaľ značne zdevastoval dej. No viac to neplánujem pozerať. Ako človek, ktorý sa dlhé roky venuje sledovaniu scenárov a vychytávniu chýb v scenároch, žasnem nad tým ako sa takýto polobrakový film môže tak veľmi páčiť ľuďom. Asi tá ľudskosť pomaly v ľuďoch umiera...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?