Chakry a alternatívna medicína

Autor: Matej Kečkéš | 26.7.2014 o 22:38 | Karma článku: 4,94 | Prečítané:  1778x

Chakry alebo základné energetické centrá ľuďmi často zatracované a podceňované, v iných kultúrach nášej planéty sú pri tom stále aktívne vo forme náboženstiev, avšak aktívne ich využíva aj joga, či už indická alebo tibetská.

Chakra ako základné energetické centrum, je fyzicko biologický systém, ktorý ovláda podsystémy, tým pádom by sa ho dalo nazvať termodynamickým systémom, obzlášť pri korunnej - siedmej chakre, ktorej množstvo podsystémom je značne veľké. Každá chakra riadi chod menších chakier, čo sú menšie energetické víri, ktoré v alternatívnej medicíine sú zvané aj ako meridiány a využíva ich aj akupunktúra, elektorakupunktúra. Obzvlášť ak je reč o korunnej chakre, ktorá je vo fyzickom pomínaní temeno hlavy, no jej úloha je veľmi rozporuplná.

Materialisticky založený človek nikdy v živote neprijme fakt, že jeho telo prijíma aj inú formu energie akou je hmotná energia - voda, vzduch, jedlo. Siedma, teda korunná chakra, slúži aj ako príjem vesmírnej energie. Zároveň je napojená na nižšiu chakru, šiestu, ktorou je tretie oko, resp. epifýza. Každá chakra je teda napojená na jej podsystémy, ktoré riadi, vnútorné orgány, ale aj na myseľ jednotlivca, pretože ako hovorí staré známe príslovie, : "V zdravom tele zdravý duch.", a to musí aj prakticky nejakým logickým spôsobom prebiehať.
Prvá - kmeňová chakra je chakra, ktorá má veľký význam hlavne v bojových umeniach, jej energia je zvaná aj ako energia "čchi", v Indii ju pomenovávajú zas ako energiu kundalíny, u nás je zvaná úplne proste, testosterón. Je to energia celkovej vitality človeka, keď človek ovláda svoju vitalitu, ovláda aj svoje svaly, hlavne preto je taký veľký dôraz v Číne kladený na energiu "čchi" a hlavne na jej ovládanie, ktorým sa človek naučí dokonale ovládať svoje telo, čo perfektne využije v bojovom umení. Všetky chakry sú v podstate navzájom na seba napojené, pokiaľ je človek chorý, má zníženú schopnosť imunity, chakra sa mu točí do zlej strany, poprípade sa točí pomalšie, jej tok je neprirodzený pre zdravého človeka. Ale z iného aspektu pravdy je úplne prirodzený, ak sa organizmus potrebuje vyčistiť, pretože choroba sama o sebe vzniká v roganizme práve ako následok, nie ako príčina. Jej príčinou je prílišná vyčerpanosť alebo zaťaženie organizmu stresom, stereotypným jedlom, lenivosťou, agresivitou, hnevom a pod. Chorobami sa organizmus len prečistí, keď už negatívne radikály v človeku hlásia organizmu, že ich je priveľa. Preto je dôležité pochopiť a poznať čo má na tieto jednotlivé chakrálne systémy pozitívny vplyv a ako sa jednoducho a rýchlo uzdraviť bez návštevy lekára a zbytočného predlžovania prečisťovacej činnosti organizmu. Lieky zložené z anorganickej chémie len spomalujú autonómny proces čistenie organizmu. Tento proces aj keď prebieha autonómne potrebuje externú pomoc, ktorou si človek posilní biele krvinky a tým zrýchli regeneráciu organizmu, teda jeho očistu, ktorá je až sama o seb autonómna. Ja používam ako alternatívnu medicínu len byliny, jogu, včelí peľ, strukoviny, ale aj tvaroh, ktorý obsahuje všetky možné vitamíny, minerály, prostre všetko čo ľudské telo potrebuje. Včelí peľ je vnímaní ako dokonalá potravina, obsahuje v podstate takmer tie isté vitamíny ako tvaroh, ale zároveň obsahuje viac antioxidantov a podporuje tvorbu serotonínu v mozgu, ktorý zohráva kľúčovú rolu pri tvorbe myšlienok a celkovej funkcie mozgu. Na prečistenie chakier je tiež veľmi vhodná meditácia, keď sa človek sústredí na vlastné dýchanie, tým prijímá pránickú energiu, ktorá mu prečisťuje telo.

Ja som meditáciu definoval ako koncentráciu, ktorá rozširuje samu seba, čím človek niečo častejšie robí, tým lepšie a ľahšie to robí, resp. tvorí. Človek je tvorca, človek je tvoriaca - mysliaca svetelná bytosť, ktorá by mala byť kultivovaná.
K ďalšej forme alternatívnej medicíne patrí masáž chodidiel, pri ktorej dochádza k výraznej stimulácií organizmu.

K lekárke chodím len keď potrebujem nejaký doklad.

Činnosť jednotlivých chakier a ich celkový význam tu popisovať nebudem, aj keď ho poznám naspamäť. Pokiaľ má niekto záujem sa o alternatívnej medicíne dozvedieť viac, na vyhľadávanie slúži napr. aj webová adresa http://www.google.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?